Ból szyi jest niezwykle powszechny

W rzeczywistości około ośmiu na dziesięciu dorosłych doświadczy bólu szyi w pewnym momencie swojego życia. Powody, dla których możesz rozwinąć ból szyi, są prawie nieskończone. Dla niektórych ból szyi jest wynikiem złej postawy ciała, podczas gdy dla innych ból szyi może być bezpośrednim skutkiem wypadku samochodowego lub innego urazu, który powoduje szybkie wstrząsanie szyją, doświadczenie znane również jako uraz kręgosłupa szyjnego.
Czasami ból szyi jest krótkotrwały. Po złym śnie na szyi lub po noszeniu czegoś wyjątkowo ciężkiego istnieje szansa, że ​​pojawi się ból szyi, który będzie bolał przez dzień lub dwa, ale stopniowo zacznie się poprawiać, aż do całkowitego ustąpienia po okresie dni, a może tygodni.
Ale potem pojawia się przewlekły ból szyi. Przewlekły ból szyi to ból, który rozwija się w szyi, często w wyniku urazu, ale nie ustępuje. Podobnie jak w przypadku większości problemów związanych z przewlekłym bólem, wynikający z tego długotrwały ból, który towarzyszy Ci w nieskończoność, jest często bardziej frustrujący, aw niektórych przypadkach nawet bardziej bolesny niż samo doświadczenie urazu.

Spanie w miejscu innym niż łóżko, takim jak fotel lub kanapa, również może przyczyniać się do bólu szyi. Na krześle lub kanapie nie ma miejsca na poruszanie się, a głowa może znajdować się w wygodnej pozycji, podobnie jak łóżko.
Nawet jeśli masz idealnie dobre łóżko, możesz mieć w zwyczaju zasypianie podczas oglądania telewizji w salonie. Ćwicz zasypianie w łóżku; poproś współlokatorów lub członków rodziny, aby powiadomili Cię, jeśli zasypiasz w innym miejscu niż łóżko, abyś mógł przenieść się do sypialni, gdy będziesz gotowy do zaśnięcia.
Jeśli masz skłonność do bólu szyi, unikaj spania na podłodze, krześle, kanapie lub w jakimkolwiek innym miejscu niż łóżko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s